Üye Email Şifre
 
Şelale Restoran
Kategori Balık,Et,Kendin Pişir Kendin Ye,Kebap
İsmi Şelale Restoran
İl
Bilecik
İlçe
Bozüyük
Web 1
Tel 0 228 2842163

Diğer resimler


İSTANBUL'dan ANTALYA'ya giden tatilciler, BİLECİK'in o meşhur rampalarında, bir kamyonun arkasında bir arpa boyu yol gitmekten bitap düşerler. Düzlüğe erişip şerit sayısı çoğalınca stresin yerini, güzel bir kır lokantasında mola verme isteği alır. Bilecik-Bozüyük yolunun 15. kilometresinde bulunan ŞELALE RESTAURANT, en ideal yerlerden biri. Koyu gölgeliklerin içinde, güller ve yeşilliklerle bezeli, kapalı ve açık mekanlarıyla sizi bekler. Yanıbaşında coşkuyla akıp giden ırmağın şelalesi, yaz sıcağında serinletip huzur veriyor yolculara. ŞELALE RESTAURANT'ı bilenler biliyor. Öyle kilometrelerce önceden tabelası yok. Müdavimleri İstanbullu tatilciler, Bilecikliler, Bozüyüklüler, Söğütlüler ve Eskişehirliler.


ŞELALE RESTAURANT, 1975'te kuruldu. Baba İlyas Sınmaz, o vakitler dağ başında elektrik olmadığı için, şelaleden elektrik üretmiş. Üstelik eğitimi olmadığı halde, kendisi keşfetmiş elektriği. İşler iyiye gidince çevreyi düzenlemeye başlamış. Yedi masalık kır lokantası şimdi iki taraça ve üç kapalı mekanda hizmet veriyor. Masa sayısı da 80.


İlyas Sınmaz, restoranı iki oğluyla birlikte işletiyor. Bu kadar çok ilgi görmelerinin nedenini dört şeye bağlıyor; Sevgi, saygı, dürüstlük, iyi hizmet. Etleri o kadar lezzetli ki. Mehmet Sınmaz, ‘‘İyi besi kuzusundan kesip 10 gün buzhanede dinlendirdiğimiz için’’ diyor.


Tatilciler, restoran dışındaki çeşmenin önüne otomobillerini gönül rahatlığıyla bırakıp karınlarını doyurabilirler. Ağaç gölgesinde dinlenen otomobillerini, çıkışta tertemiz yıkanmış olarak bulacaklar. Haydi iyi yolculuklar...

Otopark
Var
İçkili
Var
Kablosuz İnternet
Var
Kredi Kartı
Geçiyor
Lokanta Dünyası Üyelerine İndirim
10%
Açık Adres Bilecik-Bozuyük karayolu 15 km Tel:0 228 2842163